Od elegancji do kolorowych fartuchów - Anna Młyńska w Nowinach Zabrzańskich


O zabrzance Annie Młyńskiej pisaliśmy już kilkakrotnie. To absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, której pracą dyplomową – projektami eleganckiej odzieży dla kobiet – zainteresowała się firma Próchnik. Teraz zabrzanka odniosła kolejny sukces – międzynarodowe wydawnictwo akademickie LAP (Lambert Academic Publishing) wydało właśnie książkę, która powstała na podstawie jej pracy magisterskiej.

- Pewnego dnia otwieram pocztę i widzę e-maila z wydawnictwa, w którym jest napisane, że firma jest zainteresowana wydaniem mojej pracy, dotyczącej wizerunku, jako, że mój dyplom dostał nominację do konkursu najlepszych dyplomów ASP w Polsce – NDP 2014 oraz bo część pracy została wdrożona do jednej z polskich marek odzieżowych. Nie spodziewałam się tego typu propozycji. Niemniej bardzo mnie to ucieszyło, że praca się spodobała i że uznano ją za wartą pokazania w większym formacie. Jedyny ich warunek to było przetłumaczenie całości na język angielski. Miałam wspaniałego tłumacza, Grzegorza Kostka, który trzymał też pieczę nad tym, by całość spełniała kryteria wydawnictwa. Ostatecznie powstała 140 stronicowa książka – opowiada zabrzanka. – Dla mnie to spora nobilitacja, bo to wydawnictwo naukowe, które wydaje książki na podstawie prac magisterskich, doktoranckich, habilitacyjnych itd. Książki są sprzedawane potem na całym świecie, m.in. w internetowym sklepie Amazon i potężnej sieci księgarskiej sieci Barnes & Noble.

I nie jest tania – książka projektantki w Amazonie kosztuje 42 dolary.

Anna Młyńska realizuje już kolejny ciekawy pomysł – projektuje i produkuje kolorową odzież medyczną dla pracowników oddziałów pediatrycznych w śląskich szpitalach.

Nowiny Zabrzańskie

http://www.alli.nz24.pl/aktualnosci/eleganckich-ubiorow-kobiet-kolorowych-fartuchow-lekarskich/

#NowinyZabrzańskie #AnnaMłyńska #Gazeta #odelegancjipokolorowefartuchy

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
No tags yet.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Instagram Social Icon

© 2018 by Anna Młyńska. Wszystkie prawa zastrzeżone